Czyszczenie ultradźwiękami

Technologia czyszczenia ultradźwiękami jest niezwykle skutecznym sposobem na usuwanie najbardziej uciążliwych zabrudzeń z różnego rodzaju podzespołów i części – od domowych zastosowań, aż do przemysłu.

Czym wyróżnia się ta metoda?

Przede wszystkim szybkością i skutecznością, ale nie tylko. Czyszczenie ultradźwiękowe jest, w porównaniu do metody mechanicznej, całkowicie bezpieczne dla mytych powierzchni, ponieważ w jego procesie powstaje zjawisko kawitacji polegające na powstawaniu w roztworze myjącym dużych ilości fal ciśnieniowych wywołanych przez implodujące pęcherzyki powietrza. Dzięki temu myte powierzchnie nie są narażone na uszkodzenia i możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń z nawet najbardziej delikatnych detali, w tym biżuterii czy podzespołów elektronicznych.

Czyszczenie ultradźwiękami pozwala usunąć wszelkiego rodzaju smary, oleje, pozostałości metali oraz inne zanieczyszczenia, których usunięcie tradycyjnymi metodami byłoby zbyt czasochłonne albo niemożliwe. Jest przy tym niezwykle precyzyjne, docierając do najtrudniej dostępnych miejsc.

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com