Myjka ultradźwiękowa

W ofercie Polsonic znajdziecie Państwo myjki ultradźwiękowe, dzięki którym możliwe jest usunięcie zanieczyszczeń z różnego rodzaju narzędzi, komponentów i podzespołów – bez względu na rodzaj czyszczonej powierzchni. Tylko dzięki myjkom ultradźwiękowym możliwe jest usunięcie zabrudzeń z najbardziej niedostępnych miejsc..

Usuń smary, oleje i inne zanieczyszczenia

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, stworzyliśmy asortyment zaawansowanych technologicznie urządzeń, które w procesie mycia wykorzystują fizyczne zjawisko kawitacji. W procesie tym wytwarzane są fale ciśnieniowe o wysokiej częstotliwości, powodujące pojawienie się dużej liczby niewielkich pęcherzyków, które implodują na powierzchni przedmiotu poddawanego czyszczeniu. Efektem tego jest usuwanie zanieczyszczeń, takich jak:

 • oleje,
 • smary,
 • pyły,
 • pasty polerskie,
 • wióry,

Usuwane są wszystkie cząstki i dlatego myjki ultradźwiękowe uznawane są za najbardziej skuteczne i precyzyjne. Co więcej - nie uszkadzają powierzchni, gdyż proces kawitacji nie ma na nią większego wpływu. Eliminujemy, więc ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów poddawanych myciu, co w przypadku tradycyjnych metod czyszczenia nie zawsze jest możliwe.

Urządzenia z najwyższej półki

Aby proces czyszczenia okazał się skuteczny, konieczne jest zastosowanie urządzeń najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości myjki ultradźwiękowe, które znajdą zastosowanie w wielu branżach – od medycyny, gdzie doskonale sprawdzają się w procesach mycia narzędzi chirurgicznych, przez laboratoria, w których konieczne jest usuwanie zabrudzeń z naczyń i sprzętów o rozmaitych kształtach, aż do wielu gałęzi przemysłu i elektroniki..

Polecamy sprzęt:

 • nowoczesny,
 • skuteczny,
 • niezawodny,
 • trwały,
 • dostępny w konkurencyjnych cenach.

Dzięki temu macie Państwo pewność, że stawiacie na myjki ultradźwiękowe, które znacznie usprawnią Waszą pracę i uczynią ją dużo bardziej efektywną. Polsonic to właściwy wybór.

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Niezwykle precyzyjne efekty czyszczenia osiągane przy użyciu myjki ultradźwiękowej mają swoje podłoże w przemyślanej konstrukcji urządzenia, stworzonej na podstawie licznych testów i z zastosowaniem najbardziej nowoczesnych, dostępnych w branży rozwiązań i technologii. Cały proces odbywa się poprzez wytwarzanie przez urządzenie fal o wysokim ciśnieniu oraz dużej częstotliwości.


Ma to kluczowe znaczenie dla funkcjonowania myjek – dzięki częstym, a jednocześnie silnym falom możliwe jest dotarcie środków czyszczących nawet do trudno dostępnych miejsc. Fala ciśnieniowa może umyć zakamarki przedmiotów niedostępne dla gąbek, sprayów czy też ludzkich rąk.


Sprawne działanie urządzenia wynika przede wszystkim z jego przemyślanej budowy oraz wysokiej jakości części, użytych do produkcji. Etapy, w jakich odbywa się czyszczenie można sprowadzić do kilku kroków:

 • Generator ultradźwiękowy wytwarza sygnały o bardzo dużą częstotliwością.
 • Następnie przetwarzane są one przy pomocy przetwornika piezoceramicznego na drgania mechaniczne. (Proponowane przez nas urządzenia mogą pracować z częstotliwością do 40 000 drgań na sekundę!)
 • Generowane są fale ciśnieniowe zmiennej częstotliwości.
 • Fale rozchodzą się na powierzchni czyszczonych przedmiotów powodując powstanie pęcherzyków.
 • Pojawiające się pęcherzyki powietrza implodują na powierzchni czyszczonego przedmiotu i właśnie w ten sposób zostaje on dokładnie wyczyszczony.

Zdając sobie sprawę jak wygląda działanie myjki krok po kroku rozumiemy już, dlaczego są to tak efektywne, oszczędzające czas i pieniądze rozwiązania. Zakup sprzętu polecamy Klientom działającym w różnych branżach. Myjka ultradźwiękowa to urządzenie, które sprawdzi się między innymi w zakładach jubilerskich (czyszczenie biżuterii), w przemyśle (maszyny i podzespoły mechaniczne), w szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych (narzędzia medyczne, w tym endoskopy), czy w laboratoriach (mycie szkła i sit, homogenizacja roztworów).

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com